Nasi naukowcy finalistami programu stypendialnego POLITYKI

Dr Małgorzata Rydzanicz z Zakładu Genetyki Medycznej oraz dr Marcin Krawczyk z Katedry Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby znaleźli się w gronie 15 naukowców, którzy mają szansę wygrać 16 edycję Nagród Naukowych Polityki. Badacze z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znaleźli się w finałowej czwórce nominowanej w kategorii nauk o życiu.

Fundacja Tygodnika POLITYKA przyznaje nagrody młodym naukowcom, wyróżniającym się intelektem i pracowitością, którzy podążając własną drogą badawczą mogą pochwalić się  budzącym uznanie dorobkiem naukowym.

Stypendia  naukowe POLITYKI przyznawane są w pięciu dziedzinach: nauki humanistyczne, nauki ścisłe, nauki społeczne, nauki o życiu i nauki techniczne. Laureaci wyłaniani są dwuetapowo przez dwie Kapituły.
Wyniki konkursu będą znane 23 października podczas gali wręczenia nagród.
Pięcioro finalistów otrzyma stypendia po 30 tys. zł, a do pozostałej dziesiątki trafią nagrody finałowe w wysokości 10 tys. zł.