Uroczystość wręczenia dyplomów doktorom habilitowanym, doktorom i absolwentom kierunku ratownictwo medyczne WNOZ

17 października odbyła się uroczystość, podczas której wręczono dyplomy doktorom habilitowanym nauk o zdrowiu, doktorom nauk medycznych, doktorom nauk o zdrowiu oraz absolwentom kierunku ratownictwo medyczne.

Dyplomatorium poprowadził Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski, który przywitał wszystkich uczestniczących w spotkaniu w tym Władze Uczelni. W uroczystości wzięli udział: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka, Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych – prof. Andrzej Deptała, Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji – Wojciech Braksator, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotr Wroczyński, Dziekan II Wydziału Lekarskiego – prof. Marek Kuch, Prodziekan ds. Studenckich I, II, III roku I WL – dr hab. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, Kierownik Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – prof. Sylwia Słotwińska oraz Członkowie Rady Wydziału Nauki o Zdrowiu. Administrację reprezentowały Kanclerz - Małgorzata Rejnik oraz Kwestor – Jolanta Ilków.

Prof. Piotr Małkowski powitał przybyłych na uroczystość, a następnie pogratulował wszystkim odbierającym dyplom i życzył im realizacji swoich zamierzeń.

Prof. Barbara Górnicka powinszowała doktorom i doktorom habilitowanym znakomitych osiągnięć naukowych. Słowa uznania skierowała także do absolwentów studiów licencjackich kierunku ratownictwo medyczne. Podziękowała również Władzom Dziekańskim, promotorom, recenzentom i wszystkim nauczycielom akademickim za czas, wysiłek i trud, jaki włożyli, aby bohaterowie uroczystości mogli odebrać dyplomy. Wyraziła także nadzieję, że będą kontynuować działalność naukową, prowadząc badania i publikując w wiodących czasopismach.

Po wręczeniu dyplomów doktorom habilitowanym, uroczyste ślubowanie złożyli doktorzy nauk medycznych oraz doktorzy nauk o zdrowiu, a następnie absolwenci ratownictwa medycznego. Świeżo upieczeni doktorzy odebrali dyplomy z rąk swoich promotorów, natomiast absolwenci ratownictwa medycznego z rąk Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbary Górnickiej

W imieniu nowo dyplomowanych głos zabrali: dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski, dr n. med. Monika Żukowska-Rubik oraz Karolina Kosiacka.

Zwieńczeniem uroczystości był występ flecistki Katarzyny Bubień - studentki II roku kierunku lekarskiego I WL, której towarzyszył przy fortepianie Bartosz Zwolan, również student I Wydziału Lekarskiego.

Fot.: Jarosław Oktaba