Inauguracyjne posiedzenie Editors’ Club

6 grudnia z inicjatywy władz Rektorskich WUM miało miejsce spotkanie, podczas którego powołano EDITORS’ CLUB - grupę zrzeszającą pracowników naszej Uczelni będących redaktorami naczelnymi lub też zastępcami redaktorów naczelnych czasopism z listy filadelfijskiej. To pierwsza tego typu grupa powołana w polskich uczelniach medycznych.
6 grudnia z inicjatywy władz Rektorskich WUM miało miejsce spotkanie, podczas którego powołano EDITORS’ CLUB - grupę zrzeszającą pracowników naszej Uczelni będących redaktorami naczelnymi lub też zastępcami redaktorów naczelnych czasopism z listy filadelfijskiej. To pierwsza tego typu grupa powołana w polskich uczelniach medycznych.

Gospodarzami spotkania byli Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji iRozwoju - prof. Krzysztof J. Filipiak oraz Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii - prof. Jadwiga Turło, uczestnikami - redaktorzy naczelni i zastępcy redaktorów naczelnych czasopism z listy filadelfijskiej, Dyrektor Biblioteki Głównej - mgr Irmina Utrata, Dyrektor Biura Prasowego, Recznik Prasowy - mgr Marta Wojtach, Koordynator Pionu ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju - Michał Cegiełkowski oraz Kierownik Biura Informacji i Promocji - Agnieszka Stępień.

Prof. Krzysztof J. Filipiak podziękował wszystkim, dzięki którym doszło do wyłonienia szacownego grona redaktorów indeksowanych czasopism, a następnie wręczył akty powołujące do Editors’ Club podpisane przez JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia.

Grupę Editors' Club stanowią od chwili obecnej redaktorzy następujących pism:
prof. Tomasz Bednarczuk - Endokrynologia Polska - IF 1, 112
prof. Urszula Demkow - Central European Journal of Immunology - IF 0, 309
prof. Krzysztof J. Filipiak - Kardiologia Polska - IF 0, 878
prof. Andrzej Górski -Archivum Immunologiae et Therapie Experimentalis - IF 2, 464
prof. Wojciech Lisik - Annals of Transplantation - IF 1, 032
prof. Piotr Małkowski - Annals of Transplantation - IF 1, 032
prof. PAN dr hab. Daniel Młocicki - Acta Parasitologica - IF 1, 293
dr Bohdan Starościak - Postępy Mikrobiologii - IF 0, 236
prof. Hanna Szajewska - Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition - IF 2,400
prof. Tadeusz Wróblewski - Videosurgery and Other Miniinvasive Techniques - IF 0,920
prof. Krzysztof Zieniewicz - Annals of Transplantation - IF 1, 032

Obecni na spotkaniu redaktorzy naczelni przedyskutowali działania zmierzające do podniesienia wartości IF kierowanych przez nich czasopism, zapowiedzieli również kilka dalszych inicjatyw tej grupy, która będzie jednocześnie głosem doradczym Pani Prorektor ds Nauki i Transferu Technologii prof. Jadwigi Turło, jak i Przewodniczącej Senackiej Komisji Nauki - prof. Hanny Szajewskiej.

Zdaniem uczestników spotkania powstanie Editors' Club jest jednym z dowodów na duży potencjał naukowy Uczelni.